Irmak’ıma.

 

Irmak’ ıma…

Normalde 11 sene önce dün doğmuş olacaktın. Ya da biz hastaneye giderken öyle sanıyorduk. Normal bir doğum ya senin doğumun, sen bugün gece saat 01:00 de doğmak istedin öylede yaptın. Doğduğunda seni yıkarlarken camın arkasından bana gözlerini dikip bakıyordun. İlk olmanın verdiği acemilik ile ben  geçen bu yıllar boyunca seni her gün artan bir şekilde seveceğimi bilmiyordum o zamanlar.

Yeni doğan bebekleri anne ile fizyolojik olarak bağı ilk günden beri daha fazla oluyor. Babalar için evladından keyif almak, yıllar içinde beraber geçirilen zamanla artıyor. Seninle geçirdiğimiz bu 11 yıl içinde hangi birini anlatsam ama çok keyifli zamanlarımız oldu. Ufaktan beri roller-coastera beraber bindik, binadan aşağı beraber düştük Tower of Terrorde(ben senden fazla tırstım orada) Eifel’e beraber çıkışımız,  Brandenburg dönme dolap, su altı dalışı, yakın zamanda beraber olmaktan çok keyif aldığım anılardan bazıları sadece.

Allah ömür verir ise daha uzun yıllar daha bir çok güzelliği senin ile paylaşmak isterim.

Sen doğmadan önce hep akıllı, ahlaklı ve sağlıklı bir kız çocuğum olmasını istedim.  Benim gözümde sen sorumluluklarını fazlası ile bilen, ihtiyaç olduğunda elinden geldiğini yapan, kendisine verilen görevlere tamamı ile sadık, diğer arkadaşlarına duruşu ve davranışları ile örnek olan bir evlat oldun.

Sana bunların hepsini tamamıyla karşıladığın için teşekkür ediyorum.

Öğrenim hayatın boyunca göreceğin derslerde sana bir takım bilgiler verecekler ve bu derslerden gireceğin sınavlardan başarılı olup olmadığını ölçecekler. Umarım ömrünün geri kalanında da bu zamana kadar olduğun gibi başarılı bir hayat sürersin. Ama özellikle şunu bilmeni istiyorum.

Benim için; ne senin derslerindeki başarın, ne herhangi bir faaliyette birinci olman, senden daha önemli değil. Bak aşağıda büyük harflerle yazıyorum.

“BENİM İÇİN SEN ÖNEMLİSİN”

Seni çok seviyor, gözlerinden öpüyorum.

İyi ki doğdun, iyi ki varsın, iyi ki benim kızımsın.

Baban

09/04/2016

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir